Кому потрібен занепад пам’ятки світового значення?

Андрій Софійський,

Архітектор, пам’яткоохоронець, який вже багато років є членом ІКОМОСу і не може спокійно дивитися на руйнацію наших пам’яток.

Якщо ви хочете побачити, як будуть виглядати наші міста, наші будівлі після того, як не стане людей, моя вам порада, йдіть до Андріївської церкви.

андріївська-церква-потребує-ремонту37

Дивовижна пам’ятка ХVІІІ століття – символ Києва зустріне вас обдертими цоколями та карнизами, іржавими головними сходами, просілою та поламаною відмосткою,  некошеною травою на схилі, товстенною кіптявою на автентичному іконостасі й неприкритою байдужістю керівництва музею і заповідника,  до якого вона належить.

андріївська-церква-потребує-ремонту22

Чому так? Чому наша держава, яка за складних умов 2009-2011 рр. змогла ліквідувати аварійний стан цієї пам’ятки, укріпила пагорб та підсилила фундаменти, виконала першочергові ремонтно — реставраційні роботи. Вона ще й добилась у 2008 року від Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесення пам’ятки до попереднього списку ЮНЕСКО для представлення на повноцінну номінацію.

андріївська-церква-потребує-ремонту11

А сьогодні вперлась лобом у непробивну  новоспечену директорку заповідника О.Сердюк, котра вже другий рік прикладає руку до занепаду пам’ятки. І просто мовчить, коли її «боси» А. Вінграновський та В. Вечерський безсоромно погоджують в охоронній зоні Андріївської церкви та Андріївського узвозу новобудови та будівельні монстри.

 

андріївська церква огорожена

Відповідь дуже проста – їм це й потрібно. Потрібно директорці Софійського заповідника О.Сердюк, для якої краще та простіше розташувати на території Софії   базар з продажу китайського непотребу, встановити під стінами пам’яток кавові апарати та забезпечити рідних та близьких, яких вона взяла до штату Софійського заповідника, гарними окладами, чим робити щось корисне для пам’яток, для киян, для іміджу міста, іміджу держави. Потрібно «босам», які можуть погодити в охоронних зонах наших пам’яток майже все. І не дуже дорого. А керівництво Софії мовчить, роблячи вигляд, що не помічає. Такого не було ні за керівництва В.Ачкасової, ні за Н. Куковальської.

андріївська-церква-потребує-ремонту40

А може, й правильно. Ну нащо нам в ЮНЕСКО? Гроші вони не дають, зате вічно чогось вимагають: то піклуватись про пам’ятку, то про оточуючу архітектуру. І постійно на якийсь там імідж держави кивають.

2андріївська-церква-потребує-ремонту19

А державі, а нам всім, які живуть в цій державі, це потрібно? Моя точка зору – потрібно, мої колеги і друзі стверджують те ж саме. А що думаєте Ви?

 

андріївська-церква-потребує-ремонту02

Довідка:

Андріївська церква – перлина архітектурної спадщини доби бароко. Збудована у 1747-1762 роках за проектом видатного італійського архітектора Ф.Б. Растреллі.  Інтер’єр храму був створений у 1753-1755 роках. За стилем вона ближча до рококо, ніж до бароко. Різьблення виконували українські майстри, а живопис  — команди російських художників під керівництвом Івана Вишнякова та Олексія Антропова. Інтер’єр Андріївської церкви відрізняється надзвичайною розкішшю і більше нагадує оздоблення палацу, ніж храму.

андріївська-церква-потребує-ремонту34

андріївська-церква-потребує-ремонту40андріївська-церква-потребує-ремонту26андріївська-церква-потребує-ремонту25
андріївська-церква-потребує-ремонту16
андріївська-церква-потребує-ремонту023андріївська-церква-потребує-ремонту08андріївська-церква-потребує-ремонту46

 андріївська церква закрита


Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *