Куковальска вважає, що Андріївській нічого не загрожує

В 2012 році на пагорбі, на якому стоїть храм, стався зсув.

На думку геологів, його можливою причиною є недотримання рекомендацій з облаштування дренажної системи пагорба, пише Коммерсант.

Згідно з висновками експертів спеціалізованого управління протизсувних підземних робіт (СУППР), хаотична забудова київських схилів може звести всі зусилля зі зміцнення схилів нанівець, викликавши підвищення рівня грунтових вод.

Начальник геологічного відділу СУППР Василь Боковий після огляду пагорба повідомив, що однією з причин обвалу може бути «неправильно організований відвід води». Пан Боковий повідомив, що при проектуванні робіт з СУППР не було узгоджене питання про відведення дренажних і поверхневих вод. «У нас були вимоги щодо збільшення приблизно в півтора рази діаметра системи для прийому води. Але точка зору наших фахівців не була врахована», — заявив експерт. За його словами, якщо роботи в терміновому порядку не будуть закінчені, то може відбутися подальше обвалення пагорба.

Керівництво ж заповідника «Софія Київська», до якого належить Андріївська церква, стверджує, що зсув стався через те, що зміцнення пагорба, не виконане до кінця, в цьому році не профінансоване. За його словами, за умови повного фінансування зміцнення пагорба могло бути завершене протягом двох місяців ще 2012 році.

Зміцнення пагорба не завершене  і досі.

А колишній гендиректор «Софії Київської» Неля Куковальська, що залишила незадовго до зсуву, вважає, що Андріївській церкві нічого не загрожує. «При зміцненні пагорба були застосовані унікальні технології, тому проблем з Андріївською церквою в найближчі 100 років не передбачається», — заявила Куковальська.

Нагадаємо, в 2007 році після висновків фахівців МНС про аварійний стан пагорба почалися укріплювальні роботи, що тривають досі.

Джерело 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *