Олена Сердюк очолить Національний заповідник “Софія Київська”

Про це 31 січня 2012 р. сказав на брифінгу міністр культури України Михайло Кулиняк, відповідаючи на запитання журналістів про те, хто з фахівців міжвідомчої комісії, яка перевіряла діяльність заповідника, озвучив недоліки в пам’яткоохоронній діяльності Нелі Михайлівни Куковальської: «…Я не буду зараз казати за Сердюк, так як вона кандидат на її (Н. М. Куковальської – ред.) місце, вона людина зацікавлена…».

Вибір особи Олени Сердюк був пояснений міністром наступним чином: «Є рішення по ній. Були консультації в міністерстві з фахівцями. Я зараз не хочу озвучувати чому Сердюк… Вона вже багато років займається тією діяльністю… Вона директор Інституту пам’яткоохоронних досліджень».

Це пояснення наштовхнулося на скепсис з боку присутніх: «Я брала у неї коментар з приводу Андріївського спуску: охоронна зона І ступеня. Ми її питали, чи буде проведено конфіскацію будинків на Андріївському узвозі у тих власників, що довели їх до такого жалюгідного стану. І вона, як директор пам’яткоохоронної інституції відповіла: «Ми не знаємо, що ми хочемо бачити на Андріївському узвозі: чи зону готелів, чи зону ресторанів чи ми великодушно залишимо цю вулицю для туристів». Після цього дуже страшно припустити, що ще не знає пані Сердюк відносно заповідника «Софія Київська» і заповідника «Старий Київ». Ви можете гарантувати, що після реставрації ми зможемо побачити Андріївський узвіз в такому вигляді, в якому він був, а не в такому, як його вирішила побачити пані Сердюк?»

Відповідь міністра була багатообіцяючою: «Я можу гарантувати абсолютно чітко, що ні пані Сердюк, ні хтось інший не буде розміщувати ресторани чи щось інше протизаконно на охоронній території. Я це гарантую і як міністр культури несу відповідальність за свої дії і за свої слова»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *