Порятунок Андріївської церкви

Сьогодні випадки провалів грунту почастішали. У стінах і фундаментах з’явилися тріщини, які збільшуються в розмірах. Немало цьому сприяє активне будівництво в цьому районі, яке збільшує навантаження на схили горба. Про це говориться і в попередженнях фахівців Центру аерокосмічних досліджень землі НАН України.

андріївська-церква-вид-з-повітря

Детальніше: Замість реставрації храму УАПЦ уряд виділив кошти на лавру УПЦ

Громадськість вже не один рік добивається внесення Андріївської церкви до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але за правилами цієї організації, всі об’єкти, що вносяться до реєстру, повинні перебувати в гарному стані, конструкції мають бути надійними, а інтер’єри – відреставрованими.

Детальніше: Куковальска вважає, що Андріївській нічого не загрожує

Довкола пам’ятника має бути створена буферна зона, в якій заборонено вести будь-які будівельні роботи, а держава повинна забезпечувати дотримання цих вимог. Тому пропозиція була відхилена внаслідок порушення норм охорони тавикористання цього пам’ятника історії і архітектури – єдина зі всіх пропозицій різних країн.

Детальніше: Кому потрібен занепад пам’ятки світового значення?

На жаль, на сьогоднішній день Андріївська церква знову потребує проведення серйозних робіт не лише по зміцненню фундаментів. Сумно, що в 21 столітті, коли технології досягли небувалого розвитку, може безслідно зникнути рідкісний по красі пам’ятник історії, який змогли зберегти попередні покоління, що мали в своєму розпорядженні більш ніж скромні засоби і навички.

Детальніше: Реставрація Андріївської церкви не торкнеться самої церкви

Скільки ще простоїть Андріївська церква – невідомо, тому краще поквапитися, поки ми ще маємо можливість бачити її хоч би в такому стані.

Детальніше про аварійний стан Андріївської церкви та бездіяльність теперішнього керівництва Національного заповідника «Софія Київська» можна дізнатись тут.

Андріївська-церква-музейБільше фотографій Андріївської церкви можна побачити тут.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Андрівська церква: реконструкція