Реставрація Андріївської церкви не торкнеться самої церкви

Реставрацію Андріївської церкви в Києві планують завершити до травня 2010 року. Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні журналістам повідомив міністр регіонального розвитку й будівництва Василь КУЙБІДА. За його словами, перший етап реконструкції – протиаварійні роботи з укріплення схилу, на якому стоїть церква, планується завершити до 1 жовтня 2009. На другому етапі виконання робіт планується ліквідувати самосівні дерева, закласти трав`яний покрив з декоративними насадженнями, укріпити фундамент церкви, а також провести реставраційні роботи, де в цьому є необхідність.

В.КУЙБІДА уточнив, що зовні і всередині церква не зазнає змін. За даними міністра, цього року на виконання робіт передбачено 24 млн. грн. з різних джерел (10 млн. грн. – з резервного фонду Держбюджету, 10 млн. грн. – на виконання держпрограми з підготовки до Євро-2012 і 4 млн. грн., які вже освоєно). В.КУЙБІДА відзначив, що фінансування проекту слід перенести з грудня на листопад, аби всі роботи завершити вчасно – на 2010 рік необхідність у фінансуванні реставрації церкви оцінюється ще в 10 млн. грн. із стабфонду. «Якщо ми цього року виконаємо заплановані роботи, то наступного року ми завершимо все, що планували: не тільки укріплення схилу, а й реставраційні роботи самої церкви. Я думаю, що наступного року ми всі роботи завершимо до травня», — сказав він. Міністр вважає, що на час проведення робіт варто припинити функціонування церкви щоб уникнути нещасних випадків. Як повідомляв УНІАН, 14 серпня ц.р. компанія «Основа-Солсіф», генпідрядник реконструкції Андріївської церкви, почала укріплення схилу церкви.

Сьогодні Андріївська церква працює як музей, в якому проводяться богослужіння Української Автокефальной Православної церкви. У 2008 році було проведено тендер на виконання проектної документації «Протиаварійні й ремонтно-реставраційні роботи Андріївської церкви» в межах Андріївського узвозу й паркової пішохідної алеї, переможцем якого стало спільне українсько-французьке підприємство «Основа-Солсіф».


 http://www.unian.ua/society/261046-restavratsiya-andrijivskoji-tserkvi-ne-torknetsya-samoji-tserkvi.html

Реставрація Андріївської церкви не торкнеться самої церкви: Один комментарий

  1. Под Андреевской Церковью при УССР посещался мнгочисленными посетителями и туристами «Фонтан Семь Ручьёв». Я сам там был не раз с 1967г. до закрытия входов. По какой причине в годы Независимости входы (подземные прямые из Софии Киевской) к нему замурованы? Чьим Указом?
    Народный инспектор Станков А.В., г.Киев

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *