Реставрація Андріївської церкви

Окраса Андріївського узвозу – барокова церква, спроектована Растреллі, потребує специфічної реставрації. Окрім внутрішніх та зовнішніх робіт необхідно укріпити схил, на якому вона височіє. І гроші ніби є – 12 мільйонів бюджетних коштів, яких, кажуть науковці, вистачило б на повне відновлення святині. Але…

“Для того, щоб освоїти кошти – треба спочатку освоїти проектно-кошторисну документацію, пройти відповідні експертизи, отримати відповідні погодження, провести тендер, заключити договір. На даному етапі нацзаповідником ці всі позиції виконані. Ми маємо на руках всю відповідну документацію, ми маємо на руках дозволи, не маємо тільки одного – коштів”,- каже заступник генерального директора НЗ “Софія Київська” Вадим Кириленко.

Андріївська церква, улюблениця столичних туристів, закрита на реставрацію майже рік. Священики української автокефалії, які проводили тут богослужіння, кажуть, коштів на її відновлення Церква не має. Та сповнені оптимізму – скоро храм відкриють.

Тим часом, заповідник “Софія Київська”, разом з Андріївською церквою так би мовити, зависли у повітрі. У Міністерстві культури, під опіку якого вони мали перейти ще в лютому цього року, нічого не знають про проблеми історичних пам`яток.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *