Софія Київська відсвяткувала фальшивий ювілей

Тисячолітній ювілей, який Софія Київська відзначила 21 — 24 вересня 2011 року, є фальшивим і треба відновити стару хронологію цієї пам’ятки.

Таку думку висловив Петро Толочко — директор Інституту археології НАНУ, голова Наглядової ради Національного заповідника «Софія Київська» на першому її засіданні у четвер.

«Нещодавно Софія відсвяткувала абсолютно виморочний, абсолютно фальшивий ювілей — 1000-ліття, про який і про дату в жодному джерелі автентичному, часів Київської Русі, немає (підтвердження. — Авт.)», — зазначив П.Толочко.

«Очевидно, про цей ювілей, як про страшний сон, треба забути, повернутися до старих наших позицій. Якщо в Софії змінена хронологія, то, будь ласка, відновіть стару хронологію», — додав академік НАН України.

Йшлося про те, що, відповідно до літописних джерел, Софію було засновано у 1017 чи у 1037 роках за Ярослава Мудрого. А науковці Софії Київської обстоюють третю версію — про більш раннє заснування, 1011 року, за правління Володимира Святославича.

Ця версія вводить в оману, вважає П.Толочко. «Ми зробили себе посміховищем на міжнародній арені і, крім того, зробили абсолютно небогоугодну справу — ми зневажили добре ім’я Ярослава Мудрого, якого щойно недавно проголосили українцем номер один, а сьогодні стягнули його з п’єдесталу і сказали, що він не має жодного відношення до спорудження Софії Київської», — зазначив він.

П.Толочко не відмовляє науковцям Софії у праві на власну думку. «Але вони не мають права нав’язувати її як загальноприйняту, декретовану наказом, чи постановою, чи указом Президента України», — підкреслив академік.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *