У заповідник «Софія Київська» повернули на посаду одіозну директорку

18 березня колективу Національного заповідника «Софія Київська» на посаду був представлений в.о. генерального директора — скандальна Неля Куковальська, яка вже керувала «Софією Київською» з початку 2000-х по 2012 роки, пише Cultprostir.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України. Нового-старого керівника колективу представив перший заступник Міністра культури Ігор Ліховий, який дав високу оцінку її професійним і організаційним якостям: «Неля Куковальська — досвідчений та енергійний фахівець, член багатьох українських та міжнародніх пам’яткоохоронних організацій».

Втім, цю думку не поділяють багато представників культурної та наукової громадськості: в соцмережах одразу ж згадали про шлейф скандалів, що тягнеться за Нелею Куковальською:

«Куковальська фігурує в кримінальних провадженнях про пропажу цінностей з музеїв, які входять в комплекс заповідника «Софія Київська». Наприклад, знайдені в Кріпосний бухті Судака унікальні візантійські свинцеві печатки та молівдули були передані в Державний Ермітаж нібито на реставрацію. Їх переміщення за кордон документально оформлено не було.

Зараз молівдули згадуються в наукових публікаціях як такі, що зберігаються в Ермітажі. Прокуратура Шевченківського району Києва відкрила кримінальну справу за фактом правопорушень, ведеться слідство. У 2009 р Куковальська без узгодження з Мінкультом домовилася з кураторами з Лувру про надання експонатів заповідника для виставки «Свята Русь«, іміджевого проекту Росії з традиційними імперськими акцентами на зразок розділу «Москва — Третій Рим».

Призначення також викликало гостру критику щодо дій міністра: «Кириленко тягне людей з сумнівною політичною, науковою, адміністративною та кримінальною репутацією. Причому він принципово робить це в обхід конкурсів, ігноруючи навіть постанову КМУ. Якщо це не ознаки корупції в Мінкульті, то що тоді ознаки корупції?», — обурюється юзер Facebook Володимир Савєл’єв.

Також, за інформацією «Української правди», не в захваті від призначення і колектив Національного заповідника. Зокрема, заступник гендиректора з науково-фондової роботи Тетяна Люта вважає проведену процедуру звільнення попереднього директора Олени Сердюк і призначення Нелі Куковальської неправомірною.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *